Aktiivsed õpilasfirmad otsivad väljundit!

Luua Metsanduskoolis tegutseb mitu aktiivset õpilasfirmat. Kui Luua Pagaripoisid on silma hakanud värskete saiakeste müügiga, siis õpilasfirma Kodudeco pistis rinda sadade konkurentidega. Nimelt osales Kodudeco 11. veebruaril Tallinnas Õpilasfirmade laadal 2017, millest võttis osa 199 õpilasfirmat üle Eesti.

Kodudeco esindaja Maribel Rohesalu sõnul saadi laadalt häid kogemusi ja uusi teadmisi. Toodangu müük ehk nii hästi ei läinud nagu loodeti, kuid kogu üritus oli tore ja nauditav.

Kodudeco on tegutsenud viis kuud ja ettevõtmisega on seotud seitse inimest. Firma toodab puidust nipsasjakesi. „Selline toodang tuli ühe meie firmas oleva ema poolt ning mõtlesime, et miks mitte. Meie koolis on võimalus teha puidust asju kuna puitu jätkub," selgitas Rohesalu.

Kodudeco tulevikuplaanideks on tootmisega edasi tegeleda ja suurendada ka toodete valikut. Plaanis on kasutusele võtta ka muid materjale peale puidu.