Uudised ja teated

« Tagasi

21. märts on ülemaailmne metsapäev!

Luua Metsanduskool valmistub metsauuenduseks.

Luua Metsanduskooli metsaülema Peep Aroldi sõnul võiks igaüks kevaditi istutada väikese metsatuka, et mõista, kuidas looduse eluring algab. Luua Metsanduskool plaanib tänavu kevadel maha istutada umbes 70 000 taime, lisaks külvi teel uuendamine ning mõni hektar looduslikku uuenemist. Kokku uuendatakse ca 35 hektarit metsa. Metsauuendamine toimub õppetöö raames ning seetõttu kasutataksegi erinevaid uuendamismeetodeid, et tulevane metsamees oleks kursis kõigi võtetega.

Taimed ostab kool suuremas osas RMK-lt vastava lepingu alusel, väike osa taimedest on ka kooli enda õpilaste külvatud ja hooldatud. Koolil on olemas maapinna ettevalmistamise agregaat, millega töödeldakse kogu uuendusele minev ala.

Puuliigi valikul arvestatakse kasvukohatüüpi ning varasemalt kasvanud puuliiki kui ka häiringuid. Näiteks kui tegemist on juurepessust nakatunud alaga, ei ole sinna mõistlik külvata kuuske, vaid pigem mõni lehtpuuliik, enamasti kask.

Pärast istutamist vajab taim niiskust ning seetõttu oodatakse uuendamise järel alati sadu.

Luua Metsanduskoolis istutatakse metsa enamasti kevadel. Suvel ja sügisel toimub pigem metsa hooldamine ja inventeerimine.