Tunnustati kooli parimaid erialatundjad

Luua Metsanduskooli pikaajaline traditsioon on korraldada kevaditi kooli kutsealavõistlusi. Sel nädalal toimunud võistlustel võeti mõõtu üheksal võistlusalal.

„Kooli peaaegu seitsmekümneaastase ajaloo jooksul on kutsealavõistlusi peetud peaaegu viiskümmend viis aastat. Päris algul olid aladeks vaid metsarada ja natuke saevõistlusi, nüüd aga on meil kaks päeva täidetud erialaseid ja üldteadmisi nõudvate võistlusaladega," sõnas direktor Haana Zuba-Reinsalu. Koolijuht tunnustas kõiki õpilasi, kes võistlused läbi tegid, kerge ei olnud kellelgi. Kuid võistlused on võistlused ja parimaid tunnustati aukirjade ja auhindadega.

Kursuste parimad metsaraja võistlusel.

Sel aastal võtsid Luua Metsanduskooli õpilased omavahel mõõtu üheksal alal, mis kõik olid seotud metsanduse või maastikuehituse-aiandusega. Nii võistlesid õpilased noorendike hooldamises, metsamasinate juhtimises ja raiespordis, maastikuehitajatel tuli välja mõelda ja valmis ehitada aiapink. Metsaraja võistluse viisteist kontrollpunkti nõudsid aga häid teadmisi igast valdkonnast.

Esimest korda said Luua Metsanduskoolis kooli kutsevõistluste ühe ala tulemusi määrata kõik soovijad. Nimelt toimus kooli Facebooki lehel hääletus meeldivaima aiapingi väljaselgitamiseks. Kokku anti pinkidele üle viiesaja hääle, esikohale tulnud pink kogus 186 meeldimist.

Võidupink 2017! Autorid Mihkel Kajanus ja Riho Kööp.

Kutsevõistlustest võtsid osa ka külalised Lätimaalt, Ogre tehnikumist. Läti õpilane tuli sel aastal võitjaks ka raiespordi laasimises.

Õnnitlusi vahetavad Peeter Mitt Luua Metsanduskoolist ja Matiss Murnieks Ogre tehnikumist.