Parimad aednikud õpivad Luua Metsanduskoolis

Eelmise nädala lõpul (4.-5. mai) toimus Tallinnas kutsehariduse suursündmus – kutsemeistrivõistlused Noor Meister 2017. Luua Metsanduskool õpilased saavutasid võistlustel suurepäraseid tulemusi – aednike võistlustel esimene koht ja floristide arvestuses teine koht. Maastikuehitajate võistluse tulemusena anti välja vaid esimese koha preemia.

Luua Metsanduskooli aednikud on parimad!

Kahepäevase võistluse esimesel päeval olid võistlustules aednikud. Võistlustööna valmisid istutuskastid ja kastmissüsteemid. Lisaks tuli võistlejatel määrata erinevaid taimi, pookida võimalikult palju näidiseid ning kerida trimmeri trimmi peale jõhvi. Võistlus oli meeskondlik ning viie võistlusülesande täitmiseks anti aega vaid 2 tundi. Oma võistkonnad pani välja kolm kooli - Hiiumaa Ametikool, Luua Metsanduskool ja Räpina Aianduskool. Esimese päeva õhtul anti üle ka auhinnad ning meie võistlejad Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm tunnistati teise koha vääriliseks. Võistluste teisel päeval aga hakkas levima ootamatu teade – kohtunikud olid teinud punktide arvestuses vea ning tegelikult on võitjateks hoopiski Luua Metsanduskooli võistlejad! Pealelõunal tuli ka selgus asjasse ning tõesti – Serena ja Anna-Liisa on parimad! Õiglus seati jalule õhtusel autasustamisel, kus tüdrukud astusid uuesti pjedestaalile ning said kätte esikoha diplomid!

Aednike võistlustöö - lillekast - on hindamiseks valmis.

Floristide ülesannete täitmine jagunes kahele päevale. Võistlustööna valmisid dekoratiivsed pärjad plastvahus, dekoratiivsed kimbud etteantud vaasides ja kingipakkide dekoratsioonid. Võistluse kohtunikud hindavad ideede originaalsust ja loomingulisust, värvust, kompositsiooni ja tehnikat. Võistlusel osalesid kaks kooli – Luua Metsanduskool ja Räpina Aianduskool. Tulemused selgusid autasustamisel – teise koha saavutas Andres Laanemaa Luua Metsanduskoolist!

Floristide autasustamine.

Andres Laanemaa võistlustöö.

Ka maastikuehitajatel oli oma tööde tegemiseks kaks päeva. 13 tunni jooksul valmisid väikesed aiad, kasutada tuli seejuures mitmesuguseid materjale, nagu kivid, puit, taimed, muld jms. Võistlustööde juures hinnati tööprotsessi ning roheala, sillutise, müüri, veesilma ja puitehitise teostust, lisaks ka esteetilist välimust, loovust ja kompositsiooni. Võistlusel osalesid kaks kooli, Luua Metsanduskool ja Räpina Aianduskool. Auhinnati vaid esikohta, mis läks Räpina Aianduskooli. Punktiarvestus näitas, et meie esindajad Sander Saalits ja Elke-Eliise Robam tulid kolmandaks.

Meie maastikuehitajad tööhoos.

Valmis aed. Autorid Sander Saalits ja Elke-Eliise Robam.

Maastikuehitajate võistluse muutis eriliseks ka see, et väljaspool võistlusarvestust osalesid seal ka kaks Hiina võistkonda. Hiina riik soovib korraldada kutseõppe maailmameistrivõistlusi WorldSkills ning Noore Meistri ajal viibis Eestis Hiina delegatsioon, siin tutvuti meie kutsevõistlustega ning tutvustati oma võimalusi.

Kahepäevastel kutsemeistrivõistlustel osales ligi 400 riigi parimat kutseõppurit 31 erialal. Suursündmust külastas hinnanguliselt 10 000 inimest.

Metsanduse töötoas sai proovida saeketi vahetamist.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele oli võimalik kutseharidusmessil tutvuda 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli kutseõppevõimalustega ning osa võtta praktilistest töötubadest. Luua Metsanduskool osales oma boksiga messil ning töötoas tutvustasime metsandust. Laval esinesid Tallinna Balletikooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilased. Peaesineja oli Karl-Erik Taukar Band.