Uudised ja teated

« Tagasi

Eesti raiemeister 2017 on Luua Metsanduskooli õpetaja Helvis Koort

10. juunil peeti Rakveres Eesti meistrivõistlusi raiespordis. Viie ala kokkuvõttes tuli võitjaks ja eesti meistriks 2017 Luua Metsanduskooli õpetaja Helvis Koort. Teisele kohale tõusis samuti meie õpetaja Janno Traks ning kolmandale kohale tuli mainekas raiesportlane Taavi Ehrpais. Napilt jäi esikolmikust välja välja Sulev Tooming. Luua Metsanduskooli õpilased võidutsesid ka juunioride klassis: I koht – Peeter Mitt, II koht – Silver Pärn ja III koht – Henri Tokman.

Esikolmik: vasakult Janno Traks, Helvis Koort, Taavi Ehrpias.

Juuniorid: vasakult Henri Tokman, Peeter Mitt, Silver Pärn.

Tegelikult oli esikolmik paigas juba nelja ala - langetamise, saeketi vahetuse, kombineeritud järkamise ja täpsussaagimise järel. Viimane ala, laasimine, esikolmikusse muutusi ei toonud ja järjekorda ei muutnud. Tulevased medalimehed aga siis veel rõõmustada ei saanud, sest viimase ala tulemused oleksid võinud pjedestaalile tuua veel mitmed mehed. Laasimine õnnestus aga meestel suuremate vigadeta ning tasuks tulid kõrged kohad.

Eesti raiemeister 2017 Helvis Koort rääkis, et võit on kahtlemata rõõmustav: „Kümme aastat pikka trenni ja lõpuks on tulemus käes! See aasta tuleb veel TOP 10, mis tuleb ka hea tulemusega ära teha. Ees ootavad ka järgmise aasta võistlused. Eesmärgiks on pääseda raiespordi maailmameistrivõistlustele," rääkis värske meister.

Helvis Koort lõpetas laasimise.

Koort annab oma kogemusi edasi ka paljudele tulevastele metsameestele. Samuti juhendab ta koolis algajaid raiesportlasi. Neile oli tal kaks soovitust: "Tööd tuleb teha. Ja ei tohi loobuda, kui asjad kohe välja ei tule, vaid tuleb ikka edasi pingutada!"

Kolmandale kohale tulnud Taavi Ehrpias on kogenud raiesportlane, mitmekordne Eesti meister ja maailmameistrivõistluste medalimees. Tänaseid tulemusi hindas Ehrpais keskmisteks. „Ükski ala otseselt alt ei vedanud, aga täna polnud lihtsalt säravaid tulemusi. Ühelgi alal ei eksinud, aga laasimises tuli ikkagi üks viga, see oli liiast. Üldiselt aga on hea meel, et võitis jälle üks selline mees, kes pole varem seda kohta saanud. Ma olen väga rahul!"

Ehrpaids lisas, et teda rõõmustas ka Eesti võistlejate üldine edu. „Eesti meistrivõistlustel olid esinelikus ainult Eesti sportlased. Seda pole ammu juhtunud! Ikka tuleb mõni Läti, Leedu, Soome või valgevene võistleja ka sekka, täna aga puhas Eesti meeste edu!"

Janno Traks. Emotsionaalne!

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine.