Uudised ja teated

« Tagasi

Taevapildid Luua Metsanduskoolis

Luua Metsanduskooli mõisahoone saalis on oktoobrikuu lõpuni avatud Eesti teedeehitusinseneri, poliitiku ja ettevõtja Toivo Jürgensoni fotonäitus „Vooremaa tuhat taevast minu koduaknast." Palamuse vallas elav autor on püüdnud kinni väga emotsionaalsed taeva mängud just oma kodu aknast voore harjal.

Jürgenson ise ütleb oma näituse kohta järgmist:

„Taeval on tuhat nägu: iga päikesetõus ja loojang on omamoodi erivärviline. Taeva lummavad vaated hakkasid minu täit tähelepanu köitma pärast seda, kui oma esivanemate talumaale voore harjale maakodu ehitasin. Kõrgelt lagedalt nõlvalt avanev avarus tõi esile kogu taevalaotuse kordumatu ilu. Ma ei saanud muud moodi, kui pidin haarama fotoaparaadi, et seda värvidemängu jäädvustada. Kui oleksin selle pintsliga paberile maalinud, poleks keegi uskunud, et taevalaotus selliseid toone pakub. Kuid fotodel on värvid ja pilvekujud täpselt nii nagu nad parajasti ennast vaatajale näitavad.

Siinses väljapanekus on vaid tibatillukene osa Vooremaa võrratust tuhandenäolisest taevalaotusest, mille pildistamisel piirdusin vaid mu oma koduakendega."

 

Näitust Luua Metsanduskooli mõisa saalis saab külastada tööpäevadel kella 12st kuni 17ni, piletit ostma ei pea.