Uudised ja teated

« Tagasi

Luua Metsanduskoolis tunnustati tublimatest tublimaid!

Õpetajate päeval, 05. oktoobril, kogunes Luua Metsanduskooli koolipere pärastlõunal klubisaali. Toimus pidulik üritus, kus tunnustati parimaid. Seda nii koolitöötajate kui õpilaste seast.

Õpilaste jaoks oli oluliseim nimeliste stipendiumite üleandmine. Juba kümme aastat kestnud traditsioon on üha kasvanud ja stipendiumite väljaandjaid lisandunud, rääkis direktor Haana Zuba-Reinsalu. Seekord sai üle anda viis stipendiumit kuuest. Seda lihtsal põhjusel – Lõuna-Eesti Erametsa OÜ stipendium on mõeldud metsandusspetsialisti õpet läbivale noorele, sel aastal aga alustavad metsandusspetsialistid oma õppetööd alles novembri algul.

Noored metsamehed ja stipendiumite väljaandjad.

Viis nimelist stipendiumit sai aga seekord üle anda. Kõigi stipendiumite statuudis on sätestatud, et selle saaja peab olema hea õppeedukusega ja lisaks õppetööle silma paistma ka nö „ühiskondliku aktiivsusega". Nii kõigi stipendiaatidega ka on – head õppurid ja tublid kooliellu panustajad.

Kõige vanemat nimelist stipendiumi – Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi annab välja RMK. Sel aastal sai selle Aleksander Palu – tulevane metsamees, kes on ühtlasi ka lootusandev raiesportlane. Põlvamaa Metsaühistu stipendium on mõeldud Põlvamaalt pärit tulevasele metsamehele, sel aastal oli saajaks tulevane harvesterioperaator Karl Jürgen Pall. Ain Jürisoo nimelist stipendiumi annab välja Metsamaahalduse AS ja see on mõeldud täiskasvanuõppes olevale õppurile. Seekordne stipendiaat on metsandust õppiv Diether Masing. Lisaks õppimisele ka raiespordis silma paistvale noorele metsamehele on STIHLi stipendium, seekordne stipendiaat võistlustel silma paistnud Silver Pärn. Ja kooli enda poolt antakse välja Noore maastikuehitaja stipendiumi, mille sel aastal sai Elke-Elise Robam.

Noore maastikuehitaja stipendiumi sai kooli õpiasesinduse "hing" Elke-Elise Robam.

Lisaks õpilaste tunnustamisele tunnustati ka koostööpartnereid ja kooli töötajaid. Luua Metsanduskooli koostööpartner 2017 on RMK, eriliselt paistab silma nende panus täiendõppesse. RMK spetsialistid on käinud nii õpetajaid koolitamas kui olnud lektoriteks erinevatel täiendkoolituskursustel.

Aasta koostööpartneri tunnistuse võttis vastu RMK juhatuse liige Tavo Uuetalu

Aasta õpetaja 2017, aasta meeskond 2017, aasta tegu 2017 ja märkaja 2017 selgusid kooli töötajate ja õpilaste küsitluse tulemusena. Nii ongi aasta õpetaja 2017 matkajuhi õppekava hoidja Erle Tüür, aasta meeskond 2017 haldusteenistuse mehed, aasta märkaja kooli töötajate hinnangul raamatukoguhoidja Aile Sessman ja õpilaste hinnangul finantsjuht Anneli Susi ja aasta tegu 2017 maastikuehitajate poolt rajatud haljasala koos aiapaviljonidega Luua küla keskel. 

Aasta õpetaja 2017 on Erle Tüür!