Uudised ja teated

« Tagasi

Luua metsanduskooli maastikuehitajate käte all sündis uus parkla

Luua külas on juures uus korraliku kivikattega parkla. Parkla asub kooli õppehoone kõrval ning selle rajas oma lõputööna ehk koolieksamina maastikuehituse mittestatsionaarse õppe teine kursus.

Luua metsanduskooli maastikuehituse praktika koordinaator Marko Loogus selgitas, et kogu parkla rajamine oli õpilaste õlul. „Parkla planeeringu tegid õpilased varasemalt tundides. Asi algas aga ideekonkursist, kust tulnud kavandid pandi koolis hääletusele. Võidutöö läkski rajamisele," rääkis Loogus. Ta lisas, et kõik vajalikud materjalid ja nende mahud otsustasid õpilased, kool tellis vaid vajalikud materjalid ja organiseeris objekti rajamise.

Loogus lisas, et üldjuhul rajavad maastikuehitajad erinevaid objekte liivakasti, kust need pärast valmimist kõrvaldatakse. Viimased kaks aastat on aga lõputöö muutunud reaalsemaks. „Oleme rajanud lõputöö ehk koolieksami raames suuremaid objekte, mis jäävad ka päriselt kasutusele. Selliste ülesannetega peavad õpilased ka reaalses töömaailmas kokku puutuma. Nii saavad nad ka hea kogemuse suuremate alade rajamisel ning omavahelise koostöö tegemisest. Seni rajatud alad on kõik väga soojalt vastu võetud ning kasutust leidnud," rääkis Loogus.

Parklat ehitanud õpilased ise kinnitasid, et see ülesanne oli nende õppeperioodil kõige suuremahulisem töö. Maastikuehituse õpilased Ilona Rosalka ja Juta Suurmets kinnitasid, et töö oli ka füüsiliselt raske. „Ainult naiste seltskonnale oli töö mahukas ja füüsiliselt raske. Mõni asjalik ja praktiline nõuanne ehk oleks meie tööd lihtsamaks teinud," rääkisid nad. Tulemusega jäid õpilased aga väga rahule. „Tulemus on super, kuigi oleks tahtnud veel tegemata jäänud asjad ka lõpetada. Siis oleks olnud eriti super," sõnasid nad.

Maastikuehituse õpet Luua metsanduskoolis hindavad naised kõrgelt. „Soov oli aia rajamisest ja kujundamisest palju-palju teada saada. Soov oli selgeks õppida kõik aia rajamisega seonduv, eelkõige ehituslikke oskusi, et neid teadmisi ja oskusi oma koduaias rakendada. Soovitaks ka teistele, kes tahavad praktilisi oskusi omandada."

Maastikuehitust saab Luua metsanduskoolis õppida nii statsionaarses kui mittestatsionaarses õppes. Lisainfot vaata https://luua.kovtp.ee/dokumentide-esitamine