Uudised ja teated

« Tagasi

Meie vilistlased kohtusid taas

Luua metsanduskoolil on kena traditsioon kutsuda oma vilistlasi iga viie aasta tagant kooli kohtuma. Sel aastal oli vilistlaste kokkutulek seotud ka kooli 70. juubeliga.

VIlistlaste kokkutulek toimus juunikuu viimasel päeval. Kuigi mõned päevad varem oli ilm vihmane ja jahe, rõõmustas laupäeva soe ja kena kevadilm.

Vilistlasi on Luua metsanduskoolil tema erinevate nimede all ühtekokku ligi neli tuhat. Võib öelda, et üle kümendiku tuli ka kokkutulekule - täpsemalt osales vilistlaspäeval 448 vilistlast ja endist kooli töötajat. Päeva jooksul tutvuti kooliga (eks paljude vilistlaste jaoks oli üllatusi mitmeid, sest kooli on aastate jooksul uuendatud ja täiendatud, uutest õppimisvõimalustest rääkimata) ja kohtuti vanade koolikaaslastega. Suhtlemist jätkus terveks päevaks.

Lisaks vilistlaspäevale tehti koolis sel päeval ka üks uus alagatus, mis on otsesaelt seotud vilistlastega. Nimelt pandi idaneme mõte, et Luua metsanduskoolil võiks olla vilistlaskogu. Mõttega olid nõus kõik, kuid läbi tuleb mõelda veel vilistlaskogu töö vorm ja tegevuse eesmärk. Selleks otsutati koguda lendude kaupa huvilisi, et siis nendega arutada mõtet uuesti juba sügise poole. 

Fotod: Tõnu Eller