Tähistasime lähenevat Läti vabariigi juubelit!

Seitsmendal novembril toimus Luua metsanduskoolis mälumäng, mille teemaks oli Läti vabariigi 100.

„Õpilased lugesid katkendeid rahvuseeposest "Lāčplēsis", vaatasime lühikest ülevaadet Läti ajaloost ja vaatamisväärsustest, rääkisime veidi meie sõpruskoolist Ogres ja toimus  mälumäng, mille võitis seekord 17MEPK2 ja 17 ME2 koondvõistkond," teatas Aile Sessman kooli raamatukogust.

Läti vabariik tähistab oma juubelit 18. novembril.

Luua metsanduskooli seovad Lätiga pikaajalised sidemed. Ogre tehnikumiga (Ogres Tehnikums) on Luua metsanduskoolil koostöösidemed juba pool sajandit. Hiljuti muudeti see ka ametlikuks, kui koostööleppe sõlmisid Luua Metsanduskool ja Ogre tehnikum, mis on Lätimaal juhtiv metsandusharidust andev kutseõppekeskus.

Koostöölepe näeb ette mitmeid ühiseid tegevusi. Kavas on tegeleda metsanduslike kutsevõistluste ettevalmistuslaagrite läbiviimise ja võistluste korraldamisega, õpetajate ja õpilaste vahetusega, praktikaprogrammide ja õppekavade arendusega ning ühiselt osaleda Euroopa Liidu programmides.

Ogre linn ssub Daugava paremal kaldal Ogre jõe suudmes. Piirkonna varaseimad asukad olid liivlased. Linna tekkele pani aluse aastal 1861 valminud Riia–Daugavpilsi raudtee ja linna kohale rajatud Ogre raudteejaam. Kuni Teise maailmasõjani oli linn üks tähtsamaid suvituspiirkondi Lätis.