Uudised ja teated

Kooli kutsevõistlused näitasid õpilaste taset

17.-18. aprillil peeti Luua metsanduskoolis traditsioonilisi kutsealavõistlusi. Kooli seitsmekümneaastase ajaloo jooksul on kutsevõistlusi peetud peaaegu viiskümmend viis aastat. Kui algul olid aladeks vaid metsarada ja saemeeste võistlus, siis nüüd on võistlusalasid kõigile erialadele. Lisaks headele kutseoskustele on vaja ka üldteadmisi ning laia silmaringi. Võistlustest osavõtt on kohustuslik kõigile päevase õppe õpilastele.

Kõige varem alustasid võistlusega metsanduserialad – tulevaste metsameeste raiespordivõistlus algas juba hommikul. Õpilased näitasid oskusi viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Koolisisene konkurents on tihe, kuid seekord olid tulemused järgmised:

1.            Aleksander Palu
2.            Peeter Mitt
3.            Henri Tokman

Kuus õpilast näitasid oma oskusi ka noorendike hooldamisest. Esikolmik kujunes järgmiseks:

 1. Indrek Teki
 2. Joonas Jurs
 3. Ats Hobolainen.

Metsanduse valdkonnas on üks uuemaid võistlusi tulevaste metsamasinate operaatorite kutsevõistlused.

Harvesterioperaatorite võistluse parimad olid:

 1. Tarvo Rool
 2. Kermo Ojaste
 3. Tarvi Drenkhan.

Forvaderioperaatoritest tõestasid oma paremust:

 1. Riivo Lomp
 2. Siim Tiks
 3. Keith Allik.

Veidi väiksemate kogemustega ehk nooremate kursuste metsamasinate operaatorid võtsid omavahel mõõtu trenažööridel. Seal olid edukamad:

 1. Robin Mark
 2. Johannes Arm
 3. Erik Rätsepso.

Tulevastel maastikuehitajatel tuli kutsealavõistlustel täita kolm ülesannet – sillutise, puidu ja müüritise ülesanded. Oma paremust näitasid

 1. Henry Jonas Narusberk
 2. Elke-Eliise Robam
 3. Ranet Õunapuu               .

Kutsealavõistluste lõpuala on aastaid olnud metsaraja võistlus. Metsarada on kompleksvõistlus, kus osalejatel tuleb läbida etteantud rajal olevad kontrollpunktid ning täita neis erinevaid ülesandeid. Parimaid tulemusi näitasid:

 1. Noot Tanel
 2. Laupa Evert
 3. Kiisk Risto.