Uudised ja teated

« Tagasi

Tule tutvu Luua metsanduskooliga

17. aprillil kutsub Luua Metsanduskool endale külla kõiki huvilisi. Avatud uste päeval on võimalik näha, kuulda ja katsuda kõike õppe ja sisseastumisega seonduvat. Kogunemine ja kooli tutvustus toimub kell 11 kooli õppehoones. Peale kooli tutvustust toimub ringkäik kooli erinevates hoonetes ning võimalus kaasa elada kutsevõistlustel osalejatele.

Jõgevamaal väikses Luua külas tegutseb Eesti ainuke Metsanduskool - Luua Metsanduskool. Kuna oleme suhteliselt väikse ja spetsiifilise suunitlusega kool, ei ole meid külastanud ilmselt väga paljud inimesed. Nii kutsumegi kõiki külla – tulge ja saage teada, kuidas koolil läheb ja millega tegelevad meie õpilased. Kooli kutsevõistluste toimumine just 17. aprillil annab selleks väga hea võimaluse.

Kooli seitsmekümneaastase ajaloo jooksul on kutsevõistlusi peetud peaaegu viiskümmend viis aastat. Kui algul olid aladeks vaid metsarada ja saemeeste võistlus, siis nüüd on võistlusalasid kõigile erialadele. Lisaks headele kutseoskustele on vaja ka üldteadmisi ning laia silmaringi.

Aasta tagasi valmistasid maastikuehitajad kutsevõistlustel pinke, millest meeldivaim selgus hääletusel. Pildil võidutöö!

Kelleks saada, veel ei tea…

Luua metsanduskoolis saab õppida väga erinevatel erialadel. Kõige rohkem teatakse muidugi metsandust, mis väljendub ka kooli nimes. Just meie oleme kool, kust tulevad haritud metsamehed. Möödas on ajad, kui metsas tööd tegema kõlbas igaüks, kel piisavalt jõudu ja vastupidavust. Nüüd on tähtsamad teadmised ja oskused, millele paneb põhja hea haridus. Luua Metsanduskoolis pingutame me igati selle nimel, et meilt tööle minevad metsamehed oleksid parima ettevalmistusega. 

Koolis peame alati meeles ka seda, et säästlikkus algab meist enesest, meie tarkadest otsustest. Seepärast on meie metsandusõppes oluline eesmärk anda õpilastele teadmised, oskused ning võime näha seoseid ja oma tegude tulemusi. Nii leiavad meie õppekavades käsitlust puiduvarumise tehnoloogiad, metsakasvatus, keskkonnahoid, loodusväärtused ja muud, erialaspetsiifilised teemad. Tähtis on see, et valitseks tasakaal – Luua Metsanduskooli lõpetanud metsamees peab mõistma metsa kui tervikut, kõiki metsa funktsioone. Saama aru, et mets on elupaik, ökosüsteem, tervik, aga ka tarbepuidu allikas. Ja oskama tegutseda nii,  „et me mets ei saakski otsa!"

Lisaks tuleb rõhutada ka seda, et Luua Metsanduskoolis ei suhtuta metsa ainult kui puiduallikasse. Loodusturismi suunal on meie koolis võimalik õppida matkajuhi erialal. Nemad on inimesed, kes õpivad väärtustama metsa teisi külgi – puhkekohana, elamuste allikana, hingerahu andjana. Matkajuhtidest saavad metsa ja inimese vahendajad, kes tunnevad ja armastavad metsa, ning kes oskavad selgitada, miks on vahepeal metsas üht või teist tööd ette võetud.

Metsast veidi kaugemale lähevad aga maastikuehitajad, kelle tööpõlluks on aiad. Just nemad on need meistrid, kelle käe all sünnivad nullist kaunilt kujundatud aiad kõigi peenarde, taimede, puude ja ehitistega. Meie maastikuehitajate meisterlikkust võib imetleda ka Luua külas.

Kutsevõistluste tradistiooniline osa - metsaraja võistlus - viib osalejaid väga erinevatesse paikadesse. 

NB! Kes tahab meie lahtiste uste päevale ja kutsevõistlustele tulla 17. aprillil kaugemalt, siis teadke, et Tartust, Ahhaa keskuse parklast väljub tasuta buss Luuale kell 10.15 (vajalik registreerumine hiljemalt 16.04 kella 15-ks! Registreeruda saab: info@luua.ee või telefonil +372 776 2111).

Tagasi Tartusse väljub buss kell 15.00 Luua kaupluse parklast.